Depo Kurutma Sayfa Yazıları
 • Nem Alma
  Firma olarak geliştirmiş olduğumuz teknoloji ve size kazandıracağımız kaliteli cihazlar sayesinde, nemden, rutubetten ve olası ihtimal sorunlu hava şartlarından rahatlıkl.
 • Zemin Kurutma
  İleri teknoloji üzerinde söylenecek çok şey olmakla beraber özellikle kullanılan kaliteli cihaz teknolojisi nem ve rutubetten arındırma konusunda insanlara daha büyük ava.
 • Duvar Kurutma
  İnsanlar için gerekli özgüveni yaratmış ve muazzam bir potansiyeli gündemde tutmuş sonuç ve çözümler, gerçekten değerlendirilmesi gereken avantajlar yönünden her zaman di.
 • Rutubet Kurutma
  Kapsadığı teknolojiye destek veren hem de ortaya koyduğu muazzam çalışma anlayışı ile birlikte daha sağlıklı mekân oluşturan bir sistem gelişim sistemi olarak mutlaka öne.
 • Ardiye Kurutma
  Teknoloji yatırımlarıyla farkına hissettirmiş ve net bir şekilde ortaya koymuş olan firmamız en kaliteli cihazların kullanımı ile birlikte siz değerli müşterilere yardımc.
 • Elektrikli Isıtıcı Cihazı
  Elektrikli ısıtıcı cihazı gittikçe yayılan bir sektörün çok özel çalışması, özellikle son yıllarda içerisinde üretilmiş olan kaliteli ısıtıcılar, elektrikle çalışıyor ve .
 • Mazotlu Isıtıcı Cihazı
  Özellikle elektrik tesisatı olmayan yerlerde çözüm oluşturan bacalı ve bacasız mazotlu ısıtıcı cihazı hem ısıtıcı özelliğini taşıyor hem de ortamın kurutulması için mükem.
 • Şantiye Kurutma
  Hem teknolojimiz hem de cihaz kalitesi ile birlikte ortaya koyduğumuz tecrübeli eleman ayrıcalığı, bizden hizmet talep eden şantiye kurutma firmalar için gerçekten müthiş.
 • Bina Kurutma
  Cihazlarımızın göz kamaştırıcı olması hizmet kalitesinin yüksek olması için gerçekten önemli bir performans ortaya koymaktadır ve dikkat çekici bir çalışma anlayışı burad.
 • Şap Kurutma
  Nem ve rutubet ortadan kaldıran çözümleri ile fark yaratan firmamız kendi bünyesinde bulundurduğu kaliteli makine ve cihazlar ile birlikte pek çok farklı konuda size hizm.
Depo Kurutma Hizmet Yazıları
 • İstanbul inşaat nem alma kurutma firması bu alanda yapılan başarılı hizmetlerle, çevreyi en zor durumda olanları destekleyerek devam ettirmiş, gece gündüz demeden destek ekibini bu yolda süreklemeyi.
 • İstanbul şap kurutma hizmeti almak için firmamız ile bağlantıya geçtiğiniz cihaz adresinize kadar teslim edilmekte ve teslim sırasında cihazın nasıl kullanılması gerektiği konusunda her türlü bilgi..
 • Betonarme yapıların rutubeti ve nemi çektiği bilinirken, özellikle inşaat esnasında bir uzman desteği almak veya profesyonel ekipten hizmet talep etmek, nemden kurtulma konusunda gerçekten iyi bir fır.
 • Modern teknolojik şantiye kurutma cihazların hızla yayıldığı günümüzde artık her alanda pratik ve son derece profesyonel cihazlar üretiliyor. Bu cihazlardan biri şüphesiz ki nem kurutma cihazlarıdır..
 • İstanbul nem alma kurutma cihazı kiralama şirketi olarak cihaza ek olarak kullanabilecek yardımcı hortum veya buna benzer parçaları da bizlerden kiralama hizmetimize ek olarak temin edebilirsiniz..
Küf Önlemenin Yolları

Ekleyen : Nemtek Kurutma  / Ekleme Tarihi : 22-02-2023  / Hit : 2444 Defa Okunmuştur.  /  Konuya 3,1 Puan verildi

Küf Önlemenin Yolları

Küf önlemenin yolları ile Ev, işyeri, ofis, büro, depo, ardiye ve benzeri her türlü binada rutubet olması hiçbir zaman istenen bir durum değildir.

Rutubet ve nem gibi oluşumlar hem yapının kendisine, hem içinde oturanlara, hem de her türlü malzemeye çeşitli oranlarda zarar vermektedir.

Binalarda rutubetin en negatif tesirlerinden birisi de böylesi civarlarda basitlikle üreyebilen ve son derece sevimsiz görüntü ve makûs kokulara neden olan küflerdir.

Küf önlemenin yolları iyi incelenmez ve doğru temkinler alınmazsa bazı gidişatlar da eşyaların kullanılamaz hale gelmesi dahi olası olmaktadır.

Eşyanın dışında küfler, kimi zaman da ambarlardaki yiyecek maddelerine sirayet etmekte ve onların insan besini olarak tüketimini imkânsız hale getirebilmektedir.

Küfün bu şekilde çeşitli etkileri dışında insan sağlığı açısından da son derece önemli zararları bulunmaktadır.

Bir hayli üst solunum yolu enfeksiyonunda bakterilerin işbirlikçisi olarak küflere ve mantarlara tesadüf olasıdır.

Bu denli hasarlı organizmalar olan küf ve mantarlar için rutubetli etraflar biçilmiş kaftan konumundadır.

Hasarlı tesirleri bu kadar sarih olan küf nasıl önlenir diye sorulduğunda verilecek en iyi yanıt ise civarın rutubetten temizletilmesi olmaktadır.

Gerçekten de rutubeti giderilebilen mekanlarda küf ve mantarların hayatiyetini sürdürmesi neredeyse imkânsız hale gelmektedir.

Küf önleme yolları listesinin başında yer alan nemin ortamdan uzaklaştırılması amacıyla gelişen teknolojinin ürünü cihazlar kullanılmaktadır.

Bu makineler civardaki havayı vakumlayarak emer ve içerisinde bulunan soğutulmuş bir plakaya temas etmesini sağlar.

Bu soğuk yüzeye temas eden havanın kapsadığı su buğuyu molekülleri aniden yoğunlaşarak makinenin haznesine sızar ve orada depolanır. Haznede depolanan su uygun bir yol ile atılır.

Su buğusundan, başka bir ifade ile kapsadığı nemden temizletilmiş olan hava ise makine tarafından civara iade edilir.

Belli sürelerle devam eden bu uygulama sonucunda küf önleme cihazı ile ilgili olarak beklenen fonksiyona erişilmiş olmaktadır.

Rutubetin giderilmesini sağlayan bu cihazların küf ve mantarlarla mücadele dilmesinde çok önemli fonksiyonları bulunmaktadır.

Küf önlemenin yolları arasında aslında bu makineden önce uygulanması gereken havalandırmanın yeterliliği konusunu mutlaka unutmamak gerekir.

Ortamı iyi havalandırmak en doğru olası olarak bir çözüm durumlarda küf olma oluşumunun önüne geçilmesi bir nebzede mümkün olabilmektedir.

Bunu sağlayabilmek için karşılıklı bir biçimde havalanmanın sağlanması, deyimi caizse akım oluşturulması gerekmektedir.

Bazı mekânlar için imkân dâhilinde olan bu durum alt katlar ve özellikle de bodrum katları için neredeyse imkânsız hale gelebilmektedir.

Bunun gibi yerlerde ve özellikle depo, ardiye, hangar gibi mekânlarda içerisindeki ürünler ve işlevler izin veriyorsa mutlaka havalandırma sistemleri tesis edilmelidir.

Bunun az kaldığı durumlarda ve buna olanak olmayan hallerde ise en etkili küf önlemenin yolları arasında rutubet önleme makinesi yer almaktadır.

Bir mekânın küften arındırılması için harcanacak zaman, emek ve para yerine küfün oluşmasına engel olmaya çalışmak her bakımdan daha ekonomik bir çözüm olarak öne çıkar.

Küfün verdiği hasarların kimilerinin geri dönülemez hasarlar olduğu düşünüldüğünde anlatılmaya çalışılan husus çok daha iyi anlaşılacaktır.

#küfönlemeninyolları #küfönleme #küfnasılönlenir

( Toplam Oy : 87 ) ( Oyveren : 28 ) ( ortalama : 77.5 )
 • Bizimle Bağlantıda Kalın :
 • Küf önlemenin yolları ile Ev, işyeri, ofis, büro, depo, ardiye, ambar, beton ve benzeri her türlü binada rutubet olması hiçbir zaman istenen bir durum değildir.
 • Küf Önlemenin Yolları