Depo Kurutma Sayfa Yazıları
 • Nem Alma
  Firma olarak geliştirmiş olduğumuz teknoloji ve size kazandıracağımız kaliteli cihazlar sayesinde, nemden, rutubetten ve olası ihtimal sorunlu hava şartlarından rahatlıkl.
 • Zemin Kurutma
  İleri teknoloji üzerinde söylenecek çok şey olmakla beraber özellikle kullanılan kaliteli cihaz teknolojisi nem ve rutubetten arındırma konusunda insanlara daha büyük ava.
 • Duvar Kurutma
  İnsanlar için gerekli özgüveni yaratmış ve muazzam bir potansiyeli gündemde tutmuş sonuç ve çözümler, gerçekten değerlendirilmesi gereken avantajlar yönünden her zaman di.
 • Rutubet Kurutma
  Kapsadığı teknolojiye destek veren hem de ortaya koyduğu muazzam çalışma anlayışı ile birlikte daha sağlıklı mekân oluşturan bir sistem gelişim sistemi olarak mutlaka öne.
 • Ardiye Kurutma
  Teknoloji yatırımlarıyla farkına hissettirmiş ve net bir şekilde ortaya koymuş olan firmamız en kaliteli cihazların kullanımı ile birlikte siz değerli müşterilere yardımc.
 • Elektrikli Isıtıcı Cihazı
  Elektrikli ısıtıcı cihazı gittikçe yayılan bir sektörün çok özel çalışması, özellikle son yıllarda içerisinde üretilmiş olan kaliteli ısıtıcılar, elektrikle çalışıyor ve .
 • Mazotlu Isıtıcı Cihazı
  Özellikle elektrik tesisatı olmayan yerlerde çözüm oluşturan bacalı ve bacasız mazotlu ısıtıcı cihazı hem ısıtıcı özelliğini taşıyor hem de ortamın kurutulması için mükem.
 • Şantiye Kurutma
  Hem teknolojimiz hem de cihaz kalitesi ile birlikte ortaya koyduğumuz tecrübeli eleman ayrıcalığı, bizden hizmet talep eden şantiye kurutma firmalar için gerçekten müthiş.
 • Bina Kurutma
  Cihazlarımızın göz kamaştırıcı olması hizmet kalitesinin yüksek olması için gerçekten önemli bir performans ortaya koymaktadır ve dikkat çekici bir çalışma anlayışı burad.
 • Şap Kurutma
  Nem ve rutubet ortadan kaldıran çözümleri ile fark yaratan firmamız kendi bünyesinde bulundurduğu kaliteli makine ve cihazlar ile birlikte pek çok farklı konuda size hizm.
Depo Kurutma Hizmet Yazıları
 • İstanbul inşaat nem alma kurutma firması bu alanda yapılan başarılı hizmetlerle, çevreyi en zor durumda olanları destekleyerek devam ettirmiş, gece gündüz demeden destek ekibini bu yolda süreklemeyi.
 • İstanbul şap kurutma hizmeti almak için firmamız ile bağlantıya geçtiğiniz cihaz adresinize kadar teslim edilmekte ve teslim sırasında cihazın nasıl kullanılması gerektiği konusunda her türlü bilgi..
 • Betonarme yapıların rutubeti ve nemi çektiği bilinirken, özellikle inşaat esnasında bir uzman desteği almak veya profesyonel ekipten hizmet talep etmek, nemden kurtulma konusunda gerçekten iyi bir fır.
 • Modern teknolojik şantiye kurutma cihazların hızla yayıldığı günümüzde artık her alanda pratik ve son derece profesyonel cihazlar üretiliyor. Bu cihazlardan biri şüphesiz ki nem kurutma cihazlarıdır..
 • İstanbul nem alma kurutma cihazı kiralama şirketi olarak cihaza ek olarak kullanabilecek yardımcı hortum veya buna benzer parçaları da bizlerden kiralama hizmetimize ek olarak temin edebilirsiniz..
Soğuk Havada Nem Olur mu?

Ekleyen : Nemtek Kurutma  / Ekleme Tarihi : 22-02-2023  / Hit : 1956 Defa Okunmuştur.  /  Konuya 2,8 Puan verildi

Soğuk Havada Nem Olur mu?

Soğuk havada nem olur mu? sorusuna gayet açık bir şekilde cevap vermek gerekir ise evet olur burada önemli olan nem oluşumuna sebep olanı bulup yok etmektir.

Nemli ortamlar her türlü eşyaya olduğu gibi insanlar üzerinde de son derece olumsuz etkiye sahip olarak zarar vermektedir.

Nem alma ve kurutmanın faydası bu nedenle saymakla bitmeyecek kadar çoktur.

Daha yeni alınan bir çamaşır veya bulaşık makinasının birkaç yılda pas içinde kaldığını görmek, üzmekten öte insanları sinirlendirecek kadar sevimsizdir.

Ya da yeni elbise dolabının kapaklarının şiştiğini, artık kapanmadığını görmenin vereceği sıkıntıyı tahmin etmeye gerek bile yoktur.

Bir evin eşyalarına bile böylesine tatsız zararlar veren rutubetin ortamdan giderilmediği durumlarda insan üzerine olan etkisi de en az bu kadar sevimsiz olmaktadır.

Romatizmal hastalıklardan astım ve üst solunum yolu hastalıklarına kadar çok çeşitli rahatsızlıkların başlıca sebebi olan rutubetli ortamlarda nem alma faydaları konusu çok hassas bir konu olarak öne çıkmaktadır.

Havalandırması yeterli olmayan mekânların daha farklı yöntemler kullanılarak nemden arındırılması zaruri bir ihtiyaç olarak nitelenebilir.

Bu farklı yöntemlerden en önemlisi ise nem alma cihazı yardımı ile ortamdaki rutubetin giderilmesi olarak öne çıkar.

Ev, işyeri, depo, ardiye, fabrika veya her ne olursa olsun bir mekânda nem almanın faydaları uzun bir listeye karşılık gelmektedir.

Bir depoda bulunan mal da evdeki insan da rutubetten son derece olumsuz etkilenmekte, bunun doğal sonucu olarak sağlıkla ilgili çok sık problem yaşamaktadır.

Bebekler, hastalar ve yaşlıların bu durumdan diğer insanlara oranla daha fazla etkilendiği de ayrı bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gerçekten de nem hem insanların hem de her türlü eşyanın adeta çürümesine neden olmakta ve ortamdan uzaklaştırılması ile ilgili her tülü tedbirin alınmasını gerekli kılmaktadır.

Özellikle gıda depolanan alanlardaki nem ortamdan uzaklaştırılmadığında depodaki ürünlerin zarar görmesine ve hatta tamamen bozulmasına bile neden olmaktadır.

Daha da fenası görünür bir zarar olmadığı halde bakterilerin üremesinin artması neticesinde gıda zehirlenmelerine varan olumsuz sonuçlara çanak tutması açısından da nemlilik çok önemli bir sorundur.

Her türlü ortamda nem almanın faydası ile ilgili olumlu sonuç elde etmek için doğru cihazı doğru kapasite ile kullanmak önemlidir.

Bu cihazlar yapısı gereği ortamdaki havayı vakumlayarak alır ve içerisindeki bir soğuk plakaya çarpmasını sağlar. Bu sayede hava içerisindeki su buharı aniden yoğunlaşarak sıvılaşır ve cihazın haznesinde birikir.

Çok sorulan bu soru Soğuk havada nem olur mu? Başta dediğimiz gibi olur nem olayı daha çok hava olayı ile değildir içten gelen neme sebep olan sorunu bulup çözmektir.

Su buharından bu şekilde arındırılmış olan hava cihaz tarafından ortama yeniden üflenerek iade edilir.

Uzun süreli bir döngü neticesinde hacimde bulunan havanın tamamı su buharından arındırılabilmektedir.

Nem almanın faydası ile ilgili beklentilerin tam olarak elde edilebilmesi için hacim ve kapasite ölçeğinin doğru çalıştırılması gerekir.

Büyük bir hacim için küçük bir cihaz seçimi yetersiz bir sonuç elde edilmesine neden olacaktır.

Ancak gereğinden daha büyük bir cihazı seçmek de gereksizce para harcamak anlamına geleceğinden bir o kadar anlamsız ve gereksiz bir durumdur.

En doğru olan şey ve en iyi sonucu elde etmenin yolu ihtiyaç duyulan kapasiteyi doğru belirlemek ve buna uygun olan cihazı edinmek olmaktadır.

Daha ayrıntılı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilir nem alma kurutma cihazları hakkında bilgi ve kiralama fiyatlarını alabilirsiniz.

#soğukhavadanemolurmu #sıcakhavadanemolurmu #nemalma #nemalmacihazı #nemalmakurutma


Önceki Sayfa :

« Şap Nem Alma

Sonraki Sayfa :

Küf Nasıl Önlenir »
( Toplam Oy : 54 ) ( Oyveren : 19 ) ( ortalama : 70 )
 • Bizimle Bağlantıda Kalın :
 • Soğuk havada nem olur mu? sorusuna gayet açık bir şekilde cevap vermek gerekir ise evet olur burada önemli olan nem oluşumuna sebep olanı bulup yok etmektir.
 • Soğuk Havada Nem Olur mu?